Azərbaycanın Avropa Oyunlarında medallarının sayı 11-ə çatdı

Azərbaycanın Avropa Oyunlarında medallarının sayı 11-ə çatdı
22:24
24.06.2019
7062
İdman
A
Azərbaycanın medal qazanmağa sonuncu namizədi Uşanqi Kokauri həlledici görüşdə büdrəyib.

"Ölkə.Az" bildirir ki, bununla da Azərbaycan cüdoçuları II Avropa Oyunlarının fərdi yarışlarında mübarizəni başa vurub.

Komandamız fərdi yarışlarda beş medal – bir gümüş və dörd bürünc medal qazanıb. Cüdo hələ ki Azərbaycana Minskdə ən çox medal qazandıran idman növüdür.

Qeyd edək ki, sabah cüdo millimiz qarışıq komanda yarışlarına qatılacaq. Komandamızın rəqibi Fransa cüdoçuları olacaq.

Ölkə.Az

ŞƏRH YAZ
0

10 idmançımız “Tokio 2020”-yə vəsiqəni təmin edib

10 idmançımız “Tokio 2020”-yə vəsiqəni təmin edib
11:46
Bu gün
277
İdman
A
Azərbaycan idmançıları indiyədək “Tokio 2020” Yay Olimpiya Oyunlarına 10 lisenziya qazanıblar.

"Ölkə.Az" azərtac-a istinadən xəbər verir ki, Anna Skidanın (çəkiacatma), güləşçilər Mariya Stadnik (50 kq) və Şərif Şərifovun (97 kq), bədii gimnastımız Zöhrə Ağamirovanın, bədii gimnastika üzrə qrup hərəkətləri komandamızın, güllə atıcımız Ruslan Lunyovun, üzgüçümüz Maksim Şemberevin, idman gimnastları Marina Nekrasova və İvan Tixonovun, həmçinin kişilər arasında şose velosipedi növündə 1 idmançımızın dördilliyin zirvə yarışında ölkəmizi təmsil edəcəkləri dəqiqləşib.

Qeyd edək ki, “Rio 2016” Yay Olimpiya Oyunlarına 56 idmançı ilə qatılan Azərbaycan komandası 1 qızıl, 7 gümüş və 10 bürünc medala sahib olub.

ŞƏRH YAZ
0

Daha 4 ölkə AVRO-2020-yə vəsiqə qazandı

Daha 4 ölkə AVRO-2020-yə vəsiqə qazandı
09:06
Bu gün
420
İdman
A
Avro-2020-nin seçmə mərhələsində 9-cu tura yekun vurulub.

"Ölkə.Az" xəbər verir ki, dünən keçirilən 10 oyundan sonra daha 4 ölkə - Xorvatiya, Almaniya, Niderland və Avstriya Avro-2020-nin final mərhələsinə vəsiqə əldə edib.

Daha öncə isə 12 yığma - İngiltərə, Çexiya, Ukrayna, Türkiyə, Fransa, Belçika, İtaliya, Polşa, Rusiya, İspaniya, İsveç və Finlandiya AVRO-2020-yə vəsiqəni təmin etmişdi.

C qrupu

23:45. Almaniya - Belarus - 4:0

23:45. Şimali İrlandiya - Niderland - 0:0

E qrupu

21:00. Azərbaycan - Uels - 0:2

23:45. Xorvatiya - Slovakiya - 3:1

G qrupu

21:00. Sloveniya - Latviya - 1:0

23:45. Avstriya - Şimali Makedoniya - 2:1

23:45. İsrail - Polşa - 1:2

I qrupu

18:00. Kipr - Şotlandiya - 1:2

21:00. Rusiya - Belçika - 1:4

21:00. San Marino - Qazaxıstan - 1:3

ŞƏRH YAZ
0
BAĞLA