Fransa - Azərbaycan oyununun vaxtı dəqiqləşdi

Fransa - Azərbaycan oyununun vaxtı dəqiqləşdi
12:43
14.08.2019
834
İdman
A
Avqustun 14-də 21 yaşadək futbolçulardan ibarət Azərbaycan yığmasının Avropa çempionatının seçmə mərhələsi çərçivəsində keçirəcəyi oyunun vaxtı və stadionu müəyyənləşib.

AFFA-dan "Ölkə.Az"a verilən məlumata görə, komandamızın Fransanın müvafiq yaş qrupundan ibarət yığması ilə oyunu oktyabrın 10-da Kale şəhərindəki “Stad de L`Epopee”də yerli vaxtla saat 21:00-da (Bakı vaxtı ilə saat 23:00) keçiriləcək. 

Ölkə.Az

ŞƏRH YAZ
0

10 idmançımız “Tokio 2020”-yə vəsiqəni təmin edib

10 idmançımız “Tokio 2020”-yə vəsiqəni təmin edib
11:46
Bu gün
262
İdman
A
Azərbaycan idmançıları indiyədək “Tokio 2020” Yay Olimpiya Oyunlarına 10 lisenziya qazanıblar.

"Ölkə.Az" azərtac-a istinadən xəbər verir ki, Anna Skidanın (çəkiacatma), güləşçilər Mariya Stadnik (50 kq) və Şərif Şərifovun (97 kq), bədii gimnastımız Zöhrə Ağamirovanın, bədii gimnastika üzrə qrup hərəkətləri komandamızın, güllə atıcımız Ruslan Lunyovun, üzgüçümüz Maksim Şemberevin, idman gimnastları Marina Nekrasova və İvan Tixonovun, həmçinin kişilər arasında şose velosipedi növündə 1 idmançımızın dördilliyin zirvə yarışında ölkəmizi təmsil edəcəkləri dəqiqləşib.

Qeyd edək ki, “Rio 2016” Yay Olimpiya Oyunlarına 56 idmançı ilə qatılan Azərbaycan komandası 1 qızıl, 7 gümüş və 10 bürünc medala sahib olub.

ŞƏRH YAZ
0

Daha 4 ölkə AVRO-2020-yə vəsiqə qazandı

Daha 4 ölkə AVRO-2020-yə vəsiqə qazandı
09:06
Bu gün
398
İdman
A
Avro-2020-nin seçmə mərhələsində 9-cu tura yekun vurulub.

"Ölkə.Az" xəbər verir ki, dünən keçirilən 10 oyundan sonra daha 4 ölkə - Xorvatiya, Almaniya, Niderland və Avstriya Avro-2020-nin final mərhələsinə vəsiqə əldə edib.

Daha öncə isə 12 yığma - İngiltərə, Çexiya, Ukrayna, Türkiyə, Fransa, Belçika, İtaliya, Polşa, Rusiya, İspaniya, İsveç və Finlandiya AVRO-2020-yə vəsiqəni təmin etmişdi.

C qrupu

23:45. Almaniya - Belarus - 4:0

23:45. Şimali İrlandiya - Niderland - 0:0

E qrupu

21:00. Azərbaycan - Uels - 0:2

23:45. Xorvatiya - Slovakiya - 3:1

G qrupu

21:00. Sloveniya - Latviya - 1:0

23:45. Avstriya - Şimali Makedoniya - 2:1

23:45. İsrail - Polşa - 1:2

I qrupu

18:00. Kipr - Şotlandiya - 1:2

21:00. Rusiya - Belçika - 1:4

21:00. San Marino - Qazaxıstan - 1:3

ŞƏRH YAZ
0
BAĞLA